Náš team

Náš team

Naša rodinná firma sa nachádza v malej dedinke Petrovice (1312) pod veľkými horami a veľkými lúkami:) Obecný erb má v znaku medveďa, keď nás budete hľadať isto si ho všimnete a je možné, že stretnete aj medveďa 🙂

Petrovice malá dedinka pod veľkými kopcami.

A toto sú členovia našej rodinnej firmy :

IMO Fuljer / ŠPECIALISTA NA CHOV AFRICKÝCH CICHLÍD – IMO od útleho veku chovám akvarijné ryby. Najskôr som ich choval v zavaraninových fľašiach a kŕmil chlebíkom:) Neskôr som zdedil 72 litrové akvárium a vtedy som nakukol do chovu cichlíd. Dnes sa starám o akvária zákaznikom (servis) a samozrejem aj o akvária v našej firme a tých je neúrekom od toho najmenšieho po to najväčšie je ich 415. Takže roboty mám dosť 🙂 Na moje obľúbené Slovensko som doviezol veľmi veľa nových a krásnych rýb, ako sú napríklad Metriaclima fainzilberi Maison reefLabidochromis hongi Sweden, Placidochromis phenochilus alebo z Tanganiky veľa druhov tropheusov, Altolamprologus mandarin alebo aj Enantiopus melanogenys.

V našom Slovenskom klube cichlidárov (SKC) som obdržal funkciu „hlavný poradca v chove na SVK“ a tak je mojim poslaním pokusíť sa Vám pomôcť s chovom a poradiť s výberom toho najlepšieho zloženia afrických cichlíd.

A tento fešák som ja IMO fuljer.

Karin Fuljerová / ŠÉFKA, NÁVRH A REALIZÁCIE AKVÁRIÍ – a keďže sme rodinná firma tak u nás nájdete KARIN. Karin už viac ako 15 rokov navrhuje a kompletuje akvária. A asi je v tom šikovná, keď to robí tak dlho, jej zakazníci sú známi športovci, doktori a aj náš pán prezident. Pomôže Vám s výberom akvária, externého či interného filtra, piesku a dekorácie.  Na Slovensku zastupuje svetoznáme firmy ako sú HS Smulders, Back To Nature, O.S.I., CF akvária, CF hlinikové osvetlenia alebo jedno z najlepších svetových krmív pre akvarijné ryby DAINICHI.

Karin Fuljerová

Ondrej Pavlík / OBSLUHA E-SHOP – náš „pracant“ ONDREJ Vám vždy zodvihne telefón 0948876888 a pomôže s našim „šopom“ Akvariumonline, Poradí Vám s chovom afrických cichlíd a nie náhodou má prezývku „KORYTNAČKA“ čiže aj tu môžete čakať ochotnú pomoc. Lásku k prírode má v srdci a preto má doma akvárium, akvaterárium s korytnačkami, chodí do prírody na ryby a isto ste ho už strtli niekde na bycikli 🙂

Ondrej Pavlík náš pracant.

Janka Snowball / OBSLUHA E-SHOP – keďže ponúkame kompletné služby pre chovateľov afrických cichlíd, tak JANKA sa postará o všetkých tých zakaznikov, ktorí majú zaujem o krmivo, akvária, filtre, osvetlenie, liečivá a dekorácie. Máme k dispozícií komplet sortiment pre akvaristov. JANKA má kopec prednosti ovláda perfektne anglicky jazyk a tým, že sa tam starala o seniorov tak túto starostlivosť priniesla aj k nám. Postará sa o mačičky, našého vlka a aj rybyčky a kávu vie variť a stolovať po anglicky:)

Janka Snowball

Marian ŠpánikOBSLUHA CHOVÉHO ZARIADENIA Náš MAJO. MAJO vám pomôže so základným výberom rýb a poradí ako a čím rybky nakŕmiť. Každý druh cichlíd vyžaduje iné krmivo a on vie aké. MAJKO má v našej firme dôležitú úlohu  je jediný čo pracuje manuálne 🙂 Čistí akvária, krycie sklá, filtre, kompletná sanita priestorov. U nás sa musia cítiť dobre rybky ale aj ľudia. Ešte o ňom prezradíme, že je slobodný (info. pre prípad záujmu nežných polovičiek), stršne rád športuje a veľmi rád chodí na hríby.

KORO Oscár Dóra – STRAŠIDLO 🙂 náš KORÍK bude prví ktorý Vás uvíta v našom showroome. Túto našu celebritu už poznajú aj v zahraničí. Tu je pár fotiek našich klientov zo zahraničia Anglicko, Poľsko a Česká republika…

Cichlid Fuljer

Dio z Petrovíc, Macho II, Elza z Petrovíc – toto sú naše mačičky a kocúrikovia a robia príjemnú spoločnosť naším hosťom a poupratujú všetko čo vidia 🙂

Cichlid Fuljer

HISTÓRIA – S chovom afrických cichlíd z jazier Tanganjika a Malawi, som začal vlastne omylom, písal sa rok 1987. V podstate som si chcel zakúpiť Cichlasoma nigrofasciatum. A „mierne“ som sa pomýlil a doniesol som si do môjho prvého 72 litrového akvária s kovovou konštrukciou, papuľkovca Pseudotropheus elongatus M6. Mal som vtedy 15 rokov. Rybky sa do 7 dní neresili a samička mala veľkú papuľku a v papuľke zázrak. Po dlhom pátraní som zistill, že mám doma záhadnú rybku z Afriky, čo si chráni svoj poter v ústach. Paráda, niečo zaujimavé a tajuplné ! V tej chvíli sa mi v hlave hnali myšlienky skôr spletenec myšlienok, Afrika, divoké zvieratá, divoké a nedotknuté kraje, cestovateľ Livingstone, Dr. Holub, Dogoni a ich chýže plné kultovných masiek. Tajuplné, mysterické a záhadné miesta, presne ako rybka v mojom akváriu.

A to bol vlastne ten prvý plamienok, začiatok v záľube v chov afrických cichlíd, asi skôr explózia. Začiatky boli plné objavovaní. V noci som zaspával čo bude zajtra, tešil som sa na každý deň. Zbieral som kamene, výlety do prírody, chytal som si planktón do „pančuchy“ čítal som všetko čo bolo len trochu o Afrike. Časom akvária pribúdali a keď som ich mal plno v malej izbe, kde všetko žblnkotalo a vrčalo bolo treba sa rozhodnúť . Prvú väčšiu „chovňu“ sme vtedy s ešte „len“ priateľkou Karin, postavili v bývalých nebytových priestoroch, v  „kočíkarni“. Áno odteraz všetko, čo sa dialo, sa dialo s Karin. Mali sme ďalšie tri chovne a nádhernú predajňu. Nakoniec sme sa s Karin, už s mojou pani manželkou rozhodli, že zužitkujeme všetko, čo sme sa naučili a postavíme nové chovné zariadenie, ktoré bude spĺňať naše predstavy. A pustili sme sa do projektu „Moderné chovné zariadenie pre odchov a chov afrických cichlíd“.

Myšlienok bolo kopec. Mňa to ťahalo urobiť čo najväčšiu chovňu, ale zasa zasiahla mocná ruka Karin a rozhodla správne. Postavili sme radšej menšiu, ale modernú chovňu o objeme 80 000l, kde máme viac času venovať sa kvalite rýb.  Chovňa obsahuje veľa zaujímavých technických prvkov. Podlahové kúrenie v celom objekte, rekuperácia vzduchu, automatické regulácie teplôt v každej miestnosti, automatické otváranie a zatváranie strešných okien v závislosti na počasí, automatické napúšťanie a odpúšťanie vody z akvárií a kopec ďalších technických noviniek, ktoré so sebou prináša nová doba. Momentálne chováme približne 180-200 druhov rýb z jazier Tanganika Malawi. Vysoká kvalita rýb je absolútnou prioritou.

Prešiel čas a moje zamestnanie je stále mojím koníčkom. Manželka Karin sa venuje internetovému obchodu (www.akvariumonline.sk). Podarili sa nám aj ďalšie perfektné veci. Stali sme sa výhradným dovozcom svetových značiek. Zastupujeme značky DAINICHI / svetová jednička medzi krmivami/, Cichlid press /literatúra od uznavaného ichtyológa Ad Koningsa/, O.S.I. a HS Smulders/krmivá z americkej a holandskej produkcie/, ORBIT /korene, kamene od známeho nemeckého dodávateľa/. Čerešničkou na torte sú originálne pozadia Back To Nature zo Švédska.

Okrem toho nezabúdame, že sme rodičia, máme dve deti Filipka a Barborku. Spoločnosť nám už niekoľko rokov robí aj Koro- československý vlčiak a kocúrikovia Dio a Macho.