Aulonocara sp. Red rubin

Category
Malawi cichlidy, Úvod

Aulonocara sp. red rubin krásna rybka z jazera Malawi. Dokáže vám prečistíť a preosjať dno v akváriu.

Vhodná do akvária o objeme viac ako 250l. Živý sa pandravkami, ktoré vyhľadáva v bahne a v jemnom piesku. Na čele hlavy má zvláštne orgány, ktorými dokáže v úplnej tme vyzistiť kde v piesku a v bahne sa nachádza potrava. V podstate je to všežravec, ale keď jej ponuknete kvalitnú patentku tak sa vám za to odmení. Pre krásnu farbu kŕmte krmivami, ktoré obsahuju karotén, betakarotén a astaxantýn.

Je vhodné keď pláva v akváriu viac jedincov. 6ks je už ok. Ale viac je lepšie.

——————————————————————————————————-

Nezabudnite, že africké cichlidy potrebujú kvalitne vyfiltrovanú vodu, pravidelne vymieňanú vodu, priestranné akvária, perfektné osvetlenie a  vynikajúcu potravu. Dajte im to, čo si vyžadujú a ony vás odmenia ! Budú krásne sfarbené so zdravou stavbou tela. Čo vás ale najviac na nich ohúri, až prekvapí ? Ich životné prejavy. Samičky si budú ukrývať potomstvo v papuľke, v jaskynke alebo  v malej ulitke od slimáka. Zatiaľ čo samce budú budovať nádherné hniezda a neustále prekopávať „vaše“ akvárium.

„Vlastniť“ africké cichlidy v akváriu, znamená mať akvárium plné života. Každý deň budete zažívať niečo nové a zaujimavé. A je po „telke“ 🙂