Vitajte u nás vo firme Cichlid-Fuljer

Naša rodinná firma sa nachádza v malej dedinke Petrovice (1312). Obecný erb má v znaku medveďa a keď nás budete hľadať isto si ho všimnete a je možné, že stretnete aj medveďa 🙂

Petrovice malá dedinka pod veľkými kopcami.

 

A toto sú členovia našej rodinnej firmy :

IMO Fuljer – pokusím sa Vám pomôcť a spoločnými silami vyberieme z 250 druhov to najlepšie zloženie afrických cichlíd do Vašeho akvária.

A tento fešák som ja IMO fuljer.

Cichlid fuljer

Karin Fuljerová – montáž akvariových kompletov so špecializáciou pre africké cichlidy. Šéfka.

Ondrej Pavlík – údržba a servis akvárií pre africké cichlidy.

Janka Snowball – varí kávu a kŕmi rybičky.

KORO Oscár Dóra – Československy vlčiak mierumilovný pes a strážca divociny.

 

Vyznanie Imricha Fuljera:

 

„S chovom afrických cichlíd z jazier Tanganjika a Malawi, som začal vlastne omylom, písal sa rok 1987. V podstate som si chcel zakúpiť Cichlasoma nigrofasciatum. A „mierne“ som sa pomýlil a doniesol som si do môjho prvého 72 litrového akvária s kovovou konštrukciou, papuľkovca Pseudotropheus elongatus M6. Mal som vtedy 15 rokov. Rybky sa do 7 dní vytreli a mali veľkú papuľku. Svitlo mi, že nejde o americkú cichlidu. Po dlhom pátraní som zistill, že mám doma záhadnú rybku z Afriky, čo si chráni svoj poter v ústach. Paráda !!! V hlave sa mi hnala Afrika Livingstone, Dr. Holub, Dogoni a ich chýže plné kultovných masiek. Tajuplné, mysterické a záhadné ako rybka, čo ma rybky v papuľke.

A to bol vlastne ten pravý začiatok chovu afrických cichlíd, presnejšie explózia. Nadobudlo to také rozmery, že dnes vlastním tri chovne, s približne 300 akváriami, s obsahom vody cca 100 000 litrov. Mojimi rukami prešla väčšina týchto krasných, temperamentných rýb z Tanganjiky a Malawi.

 

Zhoda náhod mi opäť pomohla, že som si “ našiel “ manželku, ktorá mi tolerovala tento môj koníček, a dokonca ma v ňom podporovala. A tak sme si prerozdelili úlohy. Ja mám tu ťažšiu Smile :  chov afrických cichlíd a manželka Karin: obchodovanie, komunikácia so zákaznikmi, zriaďovanie akvárií, zahraničný obchod, zastupovanie značiek Back to Nature, O.S.I., Cichlidpress a iné … Značky, ktoré sú hlboko prepojené s touto záľubou.

 

Ešte mi nedá nespomenúť. Snažíme sa udržať si, čo najväčšiu kvalitu chovných rýb tým, že pochádzajú priamo z divočiny, označenie majú WF. To má potom za “ následok“, že tiež kvalita mladých rybiek je vysoká. Pre chov a odchov použivame tie najkvalitnejšie krmivá, čo sa odráža na vitalite a kráse našich rybiek. S našou prácou sú spokojní naši slovenskí zakaznici, ale aj zakazníci z Poľska, Nemecka, Rakúska, USA, UK, China, Srbska, Chorvatska, Čiech a Moravy, Maďarska a dalších krajín EU.

Som najštastnejší človek, záľuba sa mi stala prácou. ˇUspešne som sa vyhol poctivej práci 🙂 Rybky chovám s tou istou láskou, ale pridal som niečo naviac a to profesionalitu. Dnes sa môžem naplno venovať chovu afrických cichlíd a tomu odpovedá aj kvalita nami odchovaných rýb.

Chcem poďakovať môjim rodičom, že ma naučili vážiť si prírodu a mojej trpezlivej manželke Karin a mojim deťom Filipkovi a Barči.

 

Imrich Fuljer dňa 28. marca 2010 / 3.48hod ráno.“

 

Náš cit pre prírodu sa snažíme preniesť aj na naše deti, toto je ich 30 litrové dielo :